News

Pogoda: afrykańskie upały w Polsce dopiero nadchodzą!

Pogoda: afrykańskie upały w Polsce dopiero nadchodzą!

Fot. Pixabay.com

Afrykańskie upały w Polsce dopiero nadchodzą! Zobaczcie jaka pogoda czeka nas w najbliższym czasie.

Kolejna fala upałów nad Polską. Padnie rekord temperatury? >> 

W czasie tegorocznych wakacji pogoda lubiła nas zaskakiwać. Czerwiec 2019 został oficjalnie uznany za najcieplejszy miesiąc w historii świata. W Polsce termometry wskazywały 38 stopni Celsjusza, a we Fracji na przykład temperatura w cieniu wynosiła nawet 46 stopni!

Po naprawdę gorącym początku lata, w Polsce nagle się ochłodziło i to do tego stopnia, że w niektórych miejscach w Polsce spadł nawet śnieg!  W lipcu ratownicy TOPR podawali, że opady białego puchu odnotowano na Kasprowym Wierchu i na Łomnicy.

Synoptycy zapowiadali, że koniec lipca 2019 znowu będzie upalny i to w całej Europie. W zachodniej części Polski termometry miały wskazywać nawet 35 stopni Celsjusza. W Madrycie i Rzymie z kolei było o 5 stopni więcej. 

Mrozy w lipcu 2019. Minusowe temperatury w Polsce >> 

Pogoda: sierpień/wrzesień 2019

Ostatni miesiąc wakacji też był zaskakujący. W sierpniu było naprawdę różnie – raz naprawdę ciepło, innym razem chłodno i deszczowo. Eksperci zapowiadają jednak, że ostatni tydzień sierpnia 2019 przyniesie nam wręcz afrykańskie upały.

Do Polski ma napłynąć zwrotnikowe powietrze. W niektórych miejscach w naszym kraju termometry mogą wskazać nawet 35 stopni Celsjusza. Mówi się, że upały najszybciej dotrą do mieszkańców Śląska i Opolszczyzny.

Rok szkolny 2019/2020: kalendarz dni wolnych >> 

W związku z upałami, nad Polską mogą przejść burze. Eksperci zapewniają jednak, że wyładowania nie powinny należeć do tych niebezpiecznych.

Synoptycy zapowiadają, że temperatura wynosząca ponad 30 stopni Celsjusza utrzyma się w naszym kraju przez kilka lub nawet kilkanaście dni. Prawdopodobnie upalnie w Polsce będzie do 5 września. Według prognoz cały wrzesień będzie bardzo ciepły. Chłodniej ma być dopiero pod koniec miesiąca.

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj